سایت پروژه های برنامه نویسی پی اچ پی بزرگترین مرجع دانلود پروژه های پی اچ پی و اسکریپت های تجاری

آموزش ساخت فرم ثبت نام با php و ajax

آموزش ساخت فرم ثبت نام با php و ajax

در ادامه سری آموزش php و آموزش ajax از سایت پروژه های برنامه نویسی php میخواهیم ، ساخت فرم ثبت نام با php و ajax را خدمت شما آموزش بدهیم .

مختصر توضیح در مورد AJAX :

اگر تا به حال به طرز کار صفحات وب توجه کرده باشید متوجه می‌شوید که برای نمایش هر صفحه یا هر واکنشی که در سایت رخ میده ، صفحات وب مجدداً بارگذاری (refresh) می‌شوند تا محتوای جدید را نمایش دهند.

تکنولوژی AJAX ایجاد شده تا بدون نیاز به refresh کل صفحه، قسمتی از اطلاعات صفحه بارگذاری شود. در واقع این تکنولوژی به کاربر اجازه می‌دهد بدون بارگذاری مجدد صفحه، داده‌هایی را به سرور ارسال کند تا در آنجا پردازش شوند. سپس اطلاعات را دریافت و در صفحه وب به نمایش در آورد.

برای ساخت فرم ثبت نام با php و ajax مراحل ۱ تا ۵ را با هم پیش میریم :

۱ : یک جدول برای نگهداری و ذخیره اطلاعات کاربران نیاز داریم تا بتوانیم عملیات ثبت نام را انجام بدیم ، جدول users را به این صورت که میبینید ایجاد میکنیم

 

۲ : در مرحله دوم یک فرم html به نام index.html میسازیم و عناصر داخل فرم را مقدار دهی میکنیم :

در این فرم یک سری فایل css و js فراخوانی شده که همشون تو فایل دانلود هستند

 

۳ : در این مرحله می خواهیم کدهایی را در فایل connect.php بنویسیم که وظیفه ارتباط با پایگاه داده را بر عهده دارند ، هر جا نیاز باشد که عملیاتی را بر روی پایگاه داده انجام بدیم مانند اضافه کردن کاربر،حذف کاربر و … این فایل را فراخوانی میکنیم .

چرا که پیش نیاز تمام عملیات پایگاه داده ، برقراری ارتباط با پایگاه داده مور نظر هست .

 

۴: در این مرحله یک فایل جاواسکریپت به نام register.js میسازیم و کدهای زیر را به فایل اضافه میکنیم .

این فایل در صورتی که کاربر بر روی دکمه ورود کلیک کند، فراخوانی و اجرا می شود ، و مقادیر فیلدهای نام ، شماره موبایل ، ایمیل ، کشور و وضعیت تاهل را از کاربر گرفته و به صفحه ای process.php فرستاده و بعد از پردازش اطلاعات نتیجه را بدون اینکه صفحه دوباره بارگذاری شود ( refresh ) به کاربر نمایش میدهد .

 

۵ : برای بررسی صحت اطلاعات وارد شده از طرف کاربر یک فایل php با نام  process.php ایجاد میکنیم .

در این صفحه ابتدا فایل connect.php را فراخوانی میکنیم تا با برقراری ارتباط با پایگاه داده ، عملیات ثبت ناک کاربر را انجام بدیم .

ابتدا بررسی میکنیم که کاربر تمام فیلدها را پر کرده باشد و در صورتی که فیلدی خالی باشد به کاربر پیغام ” لطفا فیلدهای خالی را پر کنید ” نمایش داده می شود .

بعد از اینکه فیلدها را بررسی کردیم و فیلدی خالی نبود ، عملیات ثبت نام را انجام میدیم و اطلاعات کاربر را پایگاه داده ذخیره میکنیم و پیغام متناسب را به کاربر نمایش میدیم .

خوشحال میشیم هر سوالی داشته باشید ، از قسمت نظرات ارسال کنید . سریعا ، پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود .

موفق و پیروز باشید.

 

دانلود فایل آموزش ساخت فرم ثبت نام با php و ajax
نوع فایل : zip
حجم : 3 مگابایت
دریافت

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان