سایت پروژه های برنامه نویسی پی اچ پی بزرگترین مرجع دانلود پروژه های پی اچ پی و اسکریپت های تجاری

مقاله اینترنت اشیا (IOT) و کاربرد آن در حوزه های مختلف

مقاله اینترنت اشیا (IOT) و کاربرد آن در حوزه های مختلف

آشنایی با موضوع


اینترنت اشیا (IOT) اصطلاحی است برای توصیف دنیایی که درآن اشیا قادر هستند با اتصال به اینترنت یا به کمک ابزارهای ارتباطی، با دیگر اشیا های موجود در شبکه تعامل داشته باشند و اطلاعات خود را با هم به اشتراک بگذارند و از سرویس و خدمات یکدیگر استفاده کنند .

به طور خاص، معماری IOT از ۴ لایه تشکیل شده است که از پایین به بالا عبارتند از :

  • لایه حسگر ها
  • لایه شبکه
  • لایه مدیریت خدمات
  • لایه برنامه

واژه های کلیدی     

IOT، اینترنت اشیا ، فناوری اطلاعات ، هوشمند سازی

 

.

.

.

همه‌ی این تکنولوژی‌ها برای مصرف کننده و مشتری جالب به نظر می‌رسد. در پروژه‌های بزرگ اینترنت اشیا بودجه‌های بزرگی نیز صرف خواهند شد. کسب و کارهای بزرگ در ساختمان‌های هوشمند و شهرهای هوشمند که در آن‌ها دستگاه‌های اینترنت اشیا فعال شده است وجود دارند. تمامی زیرساخت‌های لازم برای دستگاه‌های اینترنت اشیا و پردازش‌های end-to-end که از دستگاه‌های اینترنت اشیا استفاده می‌کنند، فعال شده است. هرآنچه که تصور کنید از زباله تا برق، تاکسی، خطوط تولید و دیگر دستگاه‌ها می‌توانند از اینترنت اشیا استفاده کنند. سرمایه گذاری اولیه در این کسب و کار بالا خواهد بود اما با پیاده سازی این فناوری و فواید آن می‌توان در بازه‌ی زمانی بلند مدت در وقت و هزینه صرفه جویی کرد. انقلای اینترنت اشیا در حال شروع و پیشرفت است، در طی چند سال آینده نیز پیشرفت‌های چشمگیری را خواهد داشت. زمانی که ما به تجربه‌ی یکپارچه را از اینترنت اشیا رسیدیم بسیاری از موارد جالب را تجربه کرده و همچنین در آینده‌ای نزدیک نو‌آوری‌های بسیاری را از برندهای متخصص و معروف خواهیم دید.

 

فهرست مقاله مقاله اینترنت اشیا (IOT) و کاربرد آن در حوزه های مختلف :
چکیده

مقدمه

۱- اینترنت اشیاء ( IOT ) و ساختار آن

۲- روش های هوشمند سازی

۳- کاربرد های اینترنت اشیا در محیط پیرامون

۴- پروتکل های اینترنت اشیاء

۵- نتیجه گیری

۶- منابع

مقاله  ۲۰صفحه ای اینترنت اشیا (IOT) و کاربرد آن در حوزه های مختلف را می توانید به عنوان مقاله و داکیومنت دوره کاردانی و کارشناسی ( رشته فناوری اطلاعات و نرم افزار ) مطالعه و بررسی نمایید

 

قیمت مقاله: ۱۰,۰۰۰ تومان   رایگان

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان